Skip to content

Dlaczego klawisze F i J mają pasek na klawiaturze? | Przewodnik referencyjny

1 de październik de 2021

Może uważasz, że Twoja klawiatura jest ciekawa zawiera niewielką płaskorzeźbę na literach F i J. Powinieneś wiedzieć, że nie jest to czysty przypadek i że za tym stoi logiczny i dość ważny powód, szczególnie dla osób, które używają pisania na klawiaturze.

Wbrew temu, w co wielu może sądzić, te ryski na klawiszach F i J nie są bezużyteczne, ponieważ mają bardzo szczególną funkcjonalność. Przede wszystkim te płaskorzeźby wskazują, który jest środek klawiatury i co pozwala prawidłowo ułożyć palce, aby zacząć pisać.

To też wskazuje, że na literę F i J należy położyć palce wskazujące dzięki czemu możesz używać klawiatury bez patrzenia na nią. Możesz się zastanawiać, dlaczego powinniśmy kłaść palce wskazujące, a nie kogoś innego? Otóż ​​trzeba wziąć pod uwagę, że te palce mają więcej ruchów i ułatwiają proces pisania.

Pamiętaj, że im lepiej przestrzegasz tych zasad pisania, możesz pisać łatwiej i możesz to zrobić nawet bez patrzenia na klawiaturę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym sposobie pisania na klawiaturze za pomocą reliefu znajdującego się w literze F i J, czytaj dalej ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby zwiększyć swoje umiejętności pisania.

Jaka jest historia wybrzuszenia pod literami F i J i do czego służy?

W 2002 roku, w czerwcu E. Botich wpadł na świetny pomysł, aby klawisze zawierały pasek na literze F i J, który służyłby jako przewodnik referencyjny do ulepszania klawiatur.

System lokalizacji

To prawda, że kreskowania w literach F i J na klawiaturze pełnią dość specyficzną funkcję. Ma to swój powód i jest to, że są to przewodniki referencyjne, dzięki którym można lepiej korzystać z klawiatury. Jeśli używasz tego systemu lokalizacji poprawnie, możesz usprawnić proces uczenia się i nauczyć pisania.

Pisz bez patrzenia na klawiaturę

Że klawiatury mają te linie w zestawie może pomóc ci zlokalizować twoje ręce na klawiaturze we właściwych literach bez konieczności spoglądania w dół, aby zobaczyć, gdzie się znajdują. Oznacza to, że używając tych linii jako odniesienia, możesz szybciej pisać bez patrzenia na klawiaturę, a jedynie na ekran.

Lokalizacja w liczbach z „numerem 5”

Istnieje kilka klawiatur, które mają klawiaturę numeryczną po prawej stronie. Ma również swoją własną orientację, aby uczynić go łatwiejszym i bardziej praktycznym w użyciu. Płaskorzeźba z literą F i J na klawiaturze zawiera również cyfrę 5.

Obecnie nie jest to używane tak często ze względu na zmianę konstrukcji klawiatur, ale jeśli masz nieco starszą klawiaturę, prawdopodobnie znajdziesz tę linię włosów.

Jaki jest prawidłowy sposób pisania na klawiaturze bez patrzenia?

Klawisze f i j klawiatury

Więc możesz pisanie bez patrzenia na klawiaturę wymaga praktyki, ale płaskorzeźba w literze F i J służy jako wskazówka, jak to osiągnąć. Idealnie byłoby pisać dziesięcioma palcami dłoni, a do tego zaleca się naukę pisania na klawiaturze.

Chociaż to prawda, trzeba zacząć od zrozumienia, że ​​indeks lewej ręki powinien znajdować się na literze F, a indeks prawej ręki na literze J.

Dlaczego istnieją klawiatury, które nie mają paska pod literami F i J?

Funkcja nowoczesnych klawiatur mała płaskorzeźba na literach F i J. Istnieją jednak klawiatury, które go nie mają, a powodem jest to, że są to bardzo stare modele.

Stare wersje klawiatury

Jeśli masz bardzo starą klawiaturę, jest bardzo prawdopodobne, że nie odbieraj tej ulgi klawiszami F i J i to ma powód. Należy pamiętać, że pomysł pojawił się w 2002 roku, więc jeśli masz klawiaturę wyprodukowaną przed tym rokiem, nie przyniesie ulgi.