Skip to content

Czym jest warstwa personalizacji dla telefonów z systemem Android?

1 de marzec de 2021

Jeśli masz zespół z jakimkolwiek wersja tego systemu operacyjnego Lub szukasz takiego, na pewno słyszałeś o warstwie dostosowywania dla Androida i że może się ona różnić w zależności od urządzenia.

Ale poza niejasną wzmianką o tym aspekcie i opis danego urządzenia, nie jest do końca jasne, czym są te warstwy, jak działają i czy generują jakąkolwiek istotną zmianę, dlatego poniżej opowiemy Ci wszystko, czego potrzebujesz.

Co jest znane jako warstwa dostosowywania w systemie Android?

W prosty sposób możemy powiedzieć, że warstwa dostosowywania dla Androida to interfejs, który został zmodyfikowany w podstawowym lub natywnym systemie operacyjnym Android. Powinien być skierowany do dodać więcej funkcji i funkcji urządzenia, oprócz zmiany estetycznej, którą zwykle doceniamy.

Cóż, Twoim głównym celem powinno być wygenerowanie lepszego możliwość korzystania z Androida, w zależności od telefonu komórkowego i marki tworzącej warstwy. W rzeczywistości warstwy personalizacji były obecne od początku tego systemu operacyjnego, skatalogowane jako jeden z głównych aspektów związanych z tożsamością firm telekomunikacyjnych.

Dlaczego? Ponieważ oprócz smartfonów Apple niezależnie od ich różnic, inni producenci i marketerzy używać Androida podobnie jak jego system operacyjny, uznając za konieczne dostosowanie warstw i dodanie elementów własnej marki.

Różne warstwy personalizacji w zależności od marki

Jak już wspomniano, warstwa dostosowanie do Androida Różni się w zależności od firmy korzystającej z systemu operacyjnego, dlatego zobaczymy najpopularniejsze funkcje i zmiany.

Urządzenia Samsung

Połączenie TouchWiz, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych warstw niestandardowych, ponieważ Samsung oferuje produkty z niskiej i średniej półki.

W tym sensie firma dodała kilka dodatkowych opcji, które również charakteryzują się nadmierną ingerencją. Niektóre z tych zmian w stosunku do podstawowego Androida to:

 • Menu aplikacji jest ułożone inaczej.
 • Zawiera więcej funkcji na pasku powiadomień, z możliwością przenoszenia go w obie strony.
 • Ma więcej możliwości regulacji niż Giełda Androida.
 • Jego aplikacje, a także widżety, są w pełni spersonalizowane w oparciu o markę.
 • Ikony są wyraźne i unikalne dla firmy Samsung.
 • Zawiera dużą liczbę aplikacji lub oprogramowania typu bloatware, które są już zainstalowane w systemie.

Xiaomi: wszystkie niestandardowe

Ten znak towarowy zrewolucjonizował pod wieloma względami korzystanie ze smartfonów i jego warstwa dostosowywania dla Androida, MIUI, nie jest daleko w tyle. Stworzono nawet programy uruchamiające, aby dostosować dowolne urządzenie z Androidem w stylu MIUI. Cały system operacyjny jest zindywidualizowany, a niektóre z tych aspektów są następujące:

 • Nie ma pola ani menu aplikacji.
 • Zawiera własne aplikacje firmy, takie jak własna wyszukiwarka, a sklep z aplikacjami, galeria m.in.
 • Jego pasek dostępu jest podzielony na dwie części, jedną dla powiadomień, a drugą dla szybkich ustawień, takich jak Bluetooth, Wi-Fi i latarka.

czerwona mobilna śmierć

 • Ma własną opcję tworzenia kopii zapasowych, za pomocą której można wykonać kopię zapasową wszystkich aplikacji i ustawień na komputerze.
 • Jest znacznie bardziej stabilny niż inne warstwy, zapewnia większą płynność i otrzymuje ciągłe aktualizacje.

Huawei i jego warstwa EMUI

Chociaż nazwa tej warstwy uległa zmianie, prawda jest taka Twoja prezentacja została zachowana. Licząc na następujące aspekty:

 • Dostosowywanie warstwy Huawei jest uważane za najbardziej uciążliwe, z niewielkim uznaniem dla Podstawa Androida.
 • Ikony, które widzimy, są bardzo agresywnie spersonalizowane w stylu uważanym za azjatyckie.
 • Podobnie jak Xiaomi nie ma pudełka na aplikacje.
 • Pasek powiadomień dla tych zespołów jest modyfikowany, dzięki czemu znajduje się sekcja szybkich ustawień.
 • Zawiera własne aplikacje, chociaż nie są one ulubionymi przez wielu użytkowników.

dołącz do naszego kanału telegram