Skip to content

Co zrobić, jeśli mój telefon komórkowy nie ma sygnału ani zasięgu sieci?

16 de Maj de 2021

Kiedy zdamy sobie z tego sprawę, jest to bardzo ważne nie mamy zasięgu sieci w telefonie komórkowym, Ale nie komplikujmy się, istnieje szeroki wachlarz zaleceń i zawodów, które możemy zastosować w praktyce, aby zmniejszyć presję naszej troski, a nawet można powiedzieć, że nasz zły nastrój może się zmienić, kontynuując Co zrobić z sytuacja?

W zasadzie dobry uczynek, jeśli jesteś w domu Sprawdź swoje łącze internetowe i przygotuj się do ponownego uruchomienia trybu lub routera i sieci Wi-Fi dostępnych w tym czasie.

Telefon komórkowy jest wyłączony i jednocześnie wyjmuje kartę SIM, poczekaj ostrożnie, a następnie włóż go i włącz telefon. Rozważ wykonanie połączenia, aby sprawdzić, czy wróciłem do sieci.

Brak sygnału na telefonie komórkowym w miejscu pracy?

Bez wątpienia ważne jest, aby mieć zasięg w domu, jeszcze ważniejszy, w pracy bardziej z faktem, że musisz komunikować się z jakąkolwiek firmą, jeśli pracujesz w firmie lub biurze, a tym bardziej w jakimkolwiek przedsięwzięciu, które masz, aby reklamować.

Do tego również dla uzyskać zasięg sieci komórkowej Albo Android, albo jakikolwiek inny sprzęt, o którym musisz wiedzieć lub dokładnie określić, czy problemem jest sygnał, czy telefon komórkowy, aby przygotować się do rozwiązania.

W firmie, w której pracujesz możesz ponownie uruchomić telefon komórkowy, aby sprawdzić, czy łączy się od razu do sieci lub jeśli problemem są dane, jeśli nie udaj się do biura zarządzającego siecią w tej dziedzinie pracy.

Inną opcją, jaką możemy wybrać, jest zmiana sieci komórkowej 4G na 3G lub 2G, biorąc pod uwagę, że 2G to połączenia głosowe, a 3G i 4G to dane. Jeśli nie działa, ponownie aktywuj 4G.

Tryb samolotowy w moim telefonie komórkowym

Wiedza jeszcze więcej o tym, co zrobić w przypadku utraty sygnału, pomogłaby nam uruchomić telefon komórkowy bez większych kosztów i obaw. Tym krokiem byłby tryb samolotowy, który jest jak ponowne uruchomienie, aktywacja i dezaktywacja, wskazany tryb jest aktywowany na krótką chwilę, a następnie wyłącza się.

Musimy wziąć pod uwagę po ustawieniu w tryb samolotowy Trzeba być świadomym robienia tego szybko i nie wychodzić z telefonu na długi czas, gdyż w trybie samolotowym telefon się wyłącza i dlatego nie uzyskamy dobrego wyniku, korzystając z tego trybu, aby pomóc nam w uzyskaniu pożądanego zasięgu.

Istnieją telefony komórkowe, które ze względu na ich ciągłe i wielokrotne użycie z pewnością może mieć kartę SIM w złym staniebyłoby to blokowanie lub uniemożliwienie dobrego odbioru sygnału, najlepiej sprawdzić inną komórką poprzez przyłożenie naszej karty, a jeśli nie, udać się do operatora lub technika w celu sprawdzenia wspomnianej karty.

Przestrzeń, w której korzystamy z telefonu komórkowego

Może się tak zdarzyć w zależności od miejsca lub obszaru, w którym się znajdujesz Możesz mieć pewne komplikacje z powodu kilku generujących fale sieci, czy to w domu, w pracy, na siłowni, w supermarkecie, czy też idąc tą samą drogą, w skrócie, musiałbyś po prostu poczekać i poszukać odpowiedniego miejsca do uzyskać zasięg.

zasięg sieci na mojej antenie telefonu komórkowego

Musisz określić, czy jesteś jedyną osobą, która ma tego typu problem, czy też jest kilka osób na tym samym obszarze z tą trudnością, aby szukaj rozwiązania od obu stronlub może się zdarzyć, że sygnał otrzymany od firmy zarządzającej w tym miejscu nie dociera prawidłowo.

Jeśli zawsze musisz się przemieszczać i szukać zasięgu, to lepiej sprawdzić, które firmy oferują nam dobrą obsługę sieci, inną opcją byłoby posiadanie dwóch kart SIM od różnych operatorów lub pojazdy wykorzystują dla nich istniejące wzmacniacze na rynku sygnału mobilnego.

Gdyby trzeba było wykryć poziom sygnału, niektóre aplikacje korzystalibyśmy w ten sam sposób, wśród nich mamy: Otwórz Signal dla systemu Android lub IOSJest to łatwe w obsłudze, bezpłatne, oferujące nam dość szczegółowe informacje wskazujące lokalizację anteny podłączonej do urządzenia.