Skip to content

Co to znaczy [ WMG ] w filmach YouTube? – Wszystkie detale

27 de październik de 2021

YouTube zawsze ostrożnie korzystał z treści stworzonych przez inne osoby. Jedną z rzeczy, którymi zajmują się od dawna, są wytwórnie płytowe piosenek, które należą do sławni śpiewacy z przeszłości a także dzisiaj. Dzięki temu, że platforma ta ma kontrakt z kilkoma wytwórniami płytowymi, nigdy nie miała problemów prawnych.

Niektórzy użytkownicy w YouTube natknęli się na reklamę, która w niektórych przesłanych przez nich filmach zawiera skrót „WMG”. Jeśli chcesz poznać znaczenie tego skrótu, po prostu musisz dalej czytać to podsumowanie, ponieważ wtedy pokażemy Ci, na czym polega praca wytwórnie płytowe, które są najbardziej znanymi wytwórniami płytowymi i nie tylko.

Jakie wytwórnie płytowe mają piosenki w YouTube?

Każda wytwórnia płytowa, nieważne jaka, spełnia zadanie ochrony utworów artystów. Jeśli są używane, musi to nastąpić do osoba posiadająca licencję to zrobić. W ten sposób inne osoby nie będą mogły wykorzystywać utworu wykonawcy dla własnych korzyści, chyba że mają licencję.

Licencje lub zezwolenia na nagrania to coś, co należy kupić w wytwórni artysty. Istnieje kilka licencji, są licencje na single lub pojedyncze utwory, licencje na album artysty oraz licencje na korzystanie z pełnej dyskografii artysty. Ich cena jest bardzo zróżnicowana, ale gdy już masz jeden z nich, możesz zrobić z piosenką, co chcesz.

Należy zauważyć, że aby lepiej widzieć wszystkie opcje swojego kanału YouTube, możesz aktywować tryb ciemny, który platforma zawiera po nowej reformie. Ponadto, aby wykorzystać wszystkie Funkcje YouTube, musisz pobrać najnowszą wersję aplikacji.

Co to znaczy, że podczas przesyłania filmu do YouTube pojawia się błąd „Ten film nie jest już dostępny…”?

Jeśli podczas próby przesłania a wideo na Twoim kanale YouTube natkniesz się na komunikat „Ten film wideo nie jest już dostępny”, co oznacza, że ​​Twój film zawiera część czyjejś pracy. Gdy film z Twojej usługi zostanie w pełni przesłany na platformę, YouTube analizuje go, aby sprawdzić, czy nie zawiera muzyki innej osoby lub czy zawiera fragment filmu od innej osoby.

Trzeba mieć świadomość, że niektóre wytwórnie płytowe nie tylko chronić prawa do piosenek artysty, ale także chronić filmy, które nakręcili. Jeśli więc komunikat, który był wcześniej omawiany, pojawia się w filmie, który już przesłałeś lub w takim, który przesyłasz, musisz go jak najszybciej usunąć.

Dlaczego mówimy, że musisz to wymazać, kiedy wcześniej? Cóż, bo jeśli przymkniesz oko i nie usuniesz filmu lub nadal go nie prześlesz, regulatorzy prawa YouTube mogą usunąć Twój kanał. Aby być bardziej zorientowanym na prawa autorskie, przejdź do witryny YouTube i wyszukaj warunki dotyczące praw autorskich.

telefon komórkowy z błędem

W ramach tych praw zobaczysz, co można zrobić z piosenkami innych artystów, a czego nie. Prawie wszystko muzyka artystów Należy do prywatnej wytwórni płytowej. Dlatego nie warto szukać utworów znanych artystów wolnych od wytwórni płytowych. Jeśli chcesz dodać muzykę do filmu na YouTube, wybierz jedną z tych, które udostępnia Ci platforma.

Jakie inne wytwórnie płytowe wyróżniają się wśród hitów YouTube?

Jest kilka wytwórni płytowych, które okazują się bardziej znane lub silniejszy od innych. I ważne jest, aby wiedzieć, które są takie same, aby nie używać piosenek artystów współpracujących z tymi wytwórniami. Na YouTube wyróżniają się dwie etykiety, a poniżej zobaczysz, co to jest:

Sony Music Entertainment

Wytwórnia płytowa Sony jest jedną z najbardziej kłopotliwych na YouTube, ponieważ jest jedną z największych wytwórni płytowych na świecie. Pracują też niektórzy znani artyści bezpośrednio z wytwórniami Sony, ale niektóre większe wytwórnie współpracują również z Sony.

Artysta może nie mieć bezpośredniego kontraktu z wytwórnią płytową Sony, ale jeśli ich wytwórnia ma kontrakt z Sony, ta firma będzie chronić wszystkie prawa piosenkarza. Najbardziej osobliwy z Sony Music Entertainment jest to, że nie tylko chroni prawa do piosenek swoich artystów, ale także chroni filmy wideo z takimi piosenkami.

logo Sony Music Entertainment

Niektóre z najwięksi artyści Wśród których Sony Music Entertainment ma swoje prawa i utrzymuje z nimi umowę to: Noriel (piosenkarz muzyki miejskiej), Farruko (piosenkarz muzyki miejskiej) i Michael Jackson (piosenkarz muzyki pop). Ci artyści pracują lub pracowali bezpośrednio z Sony, a Sony Music Entertainment czerpie dochody bezpośrednio z ich muzyki.

Kilku innych artystów, którzy współpracuj z Sony Music Entertainment Pośrednio bowiem podpisali kontrakty z wytwórnią płytową: Manuel Turizo (podpisane z branżą IND) i Nicky Jam (podpisane z branżą IND). Jeśli w swoich filmach masz muzykę któregoś z tych wykonawców, natychmiast ją usuń.

Uniwersalna grupa muzyczna

Grupo Universal Musical to kolejna z wielkich wytwórni muzycznych branży muzycznej, gdyż w przeszłości podpisywała kontrakty z takimi wielkimi śpiewakami jak: Juan Gabriel czy Kalimba, ale w porównaniu do Sony Music Entertainment nie jest tak rozpoznawany. W Universal Music Group lub lepiej znanym pod skrótem „UMG” pracują bardziej uznani artyści, ale najbardziej rozpoznawalni są wyżej wymienieni.

Jeśli masz w swoich filmach piosenkę tych wykonawców, musisz usunąć ten film, aby uniknąć większych problemów. Należy zauważyć, że gdy aplikacja YouTube ma problemy, wystarczy ją odinstalować i zainstalować ponownie.

dołącz do naszego kanału telegram