Skip to content

Co to są odnowione lub odnowione telefony komórkowe? Jak je rozpoznać

14 de styczeń de 2023

telefony, które są odnowiony lub odnowiony To coś, co staje się coraz bardziej powszechne. W końcu telefon znów działa i można go sprzedać za więcej niż przystępną cenę. Problem pojawia się, gdy znajdziemy ludzi, którzy chcą sprzedać ten telefon jak nowy, ładując tak samo jak ten, który wyszedłby z fabryki.

Dlatego zamierzamy zobaczyć jak rozpoznać odnowiony lub odnowiony telefon w następnym artykule. Aby w ten sposób nikt nie mógł Cię oszukać.

Rozpoznaj odnowiony telefon

Kiedy mówimy o odnowionym telefonie mamy na myśli telefon, który działa dobrze, ale nie jest nowy. Jeśli nie, napotkał jakiś problem: zepsuty ekran, spalona płyta główna, PIN do ładowania, inne. Mówiąc najprościej, dzieje się tak, gdy technik bierze zepsuty telefon, naprawia go, a następnie sprzedaje jako nowy.

Na szczęście istnieją sposoby, aby stwierdzić, kiedy telefon jest odnowiony lub odnowiony. Zobaczmy poniżej, jak możesz to zrobić.

Rozpoznaj odnowiony telefon komórkowy

Przede wszystkim należy upewnić się, że urządzenie posiada wszystkie oryginalne akcesoria. Istotne jest, aby były tego samego rodzaju markowe i oryginalne To jedna z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli to naprawdę nowy telefon.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest opakowanie urządzenia. Nowy telefon ma zaplombowane pudełko i przede wszystkim należy zaznaczyć, że jest nowy. Ważne jest również to numer IMEI pasuje do tego w telefonie. Poprzez numer IMEI możesz odblokować telefon.

Jeśli wybierzesz *#06# tak, jakbyś zamierzał wykonać połączenie, będziesz mógł zobaczyć 15-cyfrowy numer na ekranie. Następnie porównujesz ten numer z tym, który widnieje na pudełku, a jeśli nie jest taki sam, oznacza to, że telefon jest odnowiony. Jeśli jest to samo, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

W ramach tych wszystkich są dwa sposoby uświadomienia sobie, czy telefon jest odnowiony lub odnowiony. Są to proste metody, ale z pewnością będą dla Ciebie bardzo przydatne.

Jak stwierdzić, czy telefon jest nowy

To dość powszechne dzisiaj, że chcą nas sprzedać jak nowe odnowione telefony. Będzie można zobaczyć, że od czasu do czasu jest różnie, ludzie nawet publikują w sieciach społecznościowych, że kupują urządzenia na części zamienne. Nie ma znaczenia, czy są uszkodzone. Robią to właśnie po to, aby naprawiać inne telefony i je sprzedawać.

Do tego wszystkiego musimy dodać rynek wtórny. Tutaj trudniej jest zorientować się, czy telefon był odnawiany, czy nie, ponieważ jest używany.

Powinieneś być bardzo ostrożny iw wielu przypadkach lepiej jest wydać trochę więcej pieniędzy lub zaoszczędzić trochę więcej, aby móc kupić nowy i zapomnieć o jakimkolwiek problemie, który możesz mieć. Ponieważ dodatkowo miałyby one gwarancję na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Przed zakupem używanych telefonów komórkowych należy wziąć pod uwagę kilka wskazówek

w czasie spróbuj kupić telefon komórkowy coś tańszego niż zupełnie nowy kosztowałoby nas, opcja jest do wyboru między używanym lub kondycjonowanym. Nie należy jednak zakładać, że oba pojęcia oznaczają to samo. Używany telefon komórkowy to taki, który jest nam sprzedawany przez kogoś, kto już go używał i już go nie potrzebuje. Oczywiście możemy zobaczyć tylko, jak jest na zewnątrz, ale nie w środku ani do czego był używany.

Stopień nieprzewidywalność przy zakupie telefonu komórkowego używany jest na ogół wysoki. Natomiast regenerowane to takie, które zostały sprawdzone przez producenta, który pozostawił je w optymalnym stanie, naprawiając ewentualne usterki.

odkryj załamany telefon komórkowy

Jakie telefony komórkowe są przeznaczone do regeneracji?

Są to te, które po zakupie zostały zwrócone z powodu usterki lub wady, co oznacza, że ​​nie spełniają standardów jakości, które twierdzi kupujący. Gdy ponownie znajdzie się w posiadaniu producenta, jest poddawany wyczerpującemu przeglądowi w celu wykrycia wszelkich wad lub usterek, jakie może wykazywać i pozostawiany w takim samym stanie, w jakim się znajdował. zupełnie nowy i bez zarzutu. W tym stanie może już zostać zwrócony do obiegu handlowego w celu nowej sprzedaży.

Jest jeszcze inna grupa telefonów komórkowych, które były używane w ramach wystaw lub testów przeprowadzanych przed publicznością i które są w doskonałym stanie, chociaż nie można ich uznać za „nienoszony”ponieważ zostały przetestowane publicznie, choć pod czujnym okiem agentów marki.

Przykłady odnowionych telefonów komórkowych

  • Telefony komórkowe zakupione i zwrócone przez użytkowników.
  • Telefony komórkowe używane na publicznych wystawach lub premierach nowych produktów.
  • Telefony komórkowe, które miały problemy z wysyłką.

Zaletą zakupu odnowionego telefonu komórkowego jest to, że fabryka sprawdza go całkowicie, tak jakby był wyprodukowany od nowa, z tymi samymi wymagania jakościowe i wprowadzane do obrotu z takimi samymi gwarancjami jak oryginały. Dlatego są lepsze niż jakiekolwiek używane, te, które są dostarczane „w takim stanie, w jakim są” i ku zwykłej satysfakcji kupującego.

Jeżeli chodzi o używane telefony komórkowe, Nie pozostaje nam nic innego, jak zaufać sprzedawcy. Nikt nam nie powie, że telefon nie jest w idealnym stanie! W wielu przypadkach może to być prawda, chociaż w innych może nie. Kto może wiedzieć! Jednym z największych zagrożeń jest to, że używany telefon komórkowy, który kupujemy, został zrootowany i nie został pozostawiony w dobrym stanie w środku.

Najbezpieczniejsze w takim przypadku jest to, że zaczyna przyprawiać nas o ból głowy. Mogą też prezentować problemy z ekranemOczywiście nie często, więc wypróbowanie go przed zakupem na pewno będzie doskonale reagować. Wkrótce zaczną się niespodzianki. Tutaj będziemy tęsknić za gwarancją producenta!po czym poznać, że telefon jest naprawiony

rozszerzona gwarancja

Jeszcze raz to podkreślamy gwarancja jest podstawową zaletą że produkt regenerowany przewyższa używany, co daje nam pewność, że w przypadku jakiejkolwiek wady nie dokonaliśmy złej inwestycji ani nie zmarnowaliśmy pieniędzy. Typowa gwarancja wynosi jeden rok, co jest wystarczającym czasem, aby zapewnić prawidłowe działanie produktu.

Ponadto produkt regenerowany jest zwykle dwukrotnie sprawdzany w celu wykrycia najmniejszej usterki, więc w praktyce jest to ten, który jest mniej prawdopodobne posiadania późniejszych wad.

Istnieje wiele sklepów, w których można kupić pakowane produkty I w świetnej cenie. Jak zawsze, Amazon jest dobrym miejscem do ich znalezienia, więc nie czekaj dłużej. Y Załóż konto i zarejestruj się na Amazon, wystarczy wejść w link, wprowadzić swoje dane i to wszystko.

dołącz do naszego kanału telegram