Skip to content

Co to są gogle noktowizyjne? Jak zrobić i używać domowej roboty gogli noktowizyjnych

6 de marzec de 2022

Stosowanie gogli noktowizyjnych stało się powszechne w różnych zawodach i zajęcia takie jak polowanie lub jako towarzysze sprzętu dla wojska.

Dlatego ważne jest, aby nauczyć się dla osób z wyobraźnią i zręcznością i nosić gogle noktowizyjne.

Tak jak są ludzie, którzy lubią bawić się sportami ekstremalnymi, takimi jak Bici-Cross i lubią używać kamer do rejestrowania swoich wyczynów.

Są ludzie, którzy potrafią dobrze bawić się z noktowizorem, zarówno dla dzieci, jak i dla młodych duchem i zastanawiasz się?Mogę zrobić noktowizory? Jeśli tak, tutaj przeprowadzimy Cię przez cały proces.

Tutaj pokażemy Ci łatwo jak nauczyć się bez problemu budować i używać tych obiektów. Ponadto zamierzamy wspomnieć, dlaczego ważne jest posiadanie tego typu narzędzia. Jeśli chcesz wiedzieć o tym i wiele więcej, nie wahaj się kontynuować czytania tego artykułu.

Co to są gogle noktowizyjne?

są po prostu przedmioty, które pozwalają lepiej widzieć w ciemności. Wszystko to działa dzięki wzmacniaczowi światła, który odbija się od okularów, dzięki czemu Twoje widzenie jest znacznie lepsze niż normalnie.

gogle noktowizyjne używany w wielu zawodach gdzie trzeba doskonale widzieć w ciemności.

Dlatego jest to niezbędne wiedzieć, jak z nich korzystać, jeśli to konieczne Na co dzień; Jako przykład możemy podać konieczność zrobienia zdjęcia w ciemności lub przy słabym oświetleniu, okulary oczywiście nam nie pomogą, ale to świetny przykład.

Z jednej strony zaczniemy od domowych okularów, które prawdopodobnie będą wystarczająco dobre, aby biegać w nocy, strzelać do paintballa i dobrze się bawić, lub dla dzieci, które nocą bawią się na podwórku.

To także ciekawy projekt home science, który może Cię zaskoczyć wynikami. Jednak możesz potrzebować gogle noktowizyjne do poważnego celu.

Jak zrobić swoje gogle noktowizyjne krok po kroku

 • Kup niebieskie lub czerwone żele teatralne i kilka gogle spawalnicze, których soczewki można zdjąćplus tania latarka na podczerwień.
 • Do narzędzi będziesz potrzebować nóż hobby lub narzędzie wielofunkcyjneklej i szczypta szczęścia.
 • Możesz stworzyć własną latarkę na podczerwień z ośmioma do dwunastu diodami podczerwieni o wysokiej intensywności. Do tego też będziesz potrzebować dwóch 3-woltowych baterii pastylkowych.
 • Jakiś cienki przewód elektryczny, superglue i lutownica.
 • Wytnij dwa kawałki każdego kolorowego żelu, aby zakryć każdą z soczewek gogli spawalniczych.
 • Ponieważ soczewki muszą być zdejmowane, możesz ich użyć jako szablonu kształtu i rozmiaru.
 • Przyklej (tylko zewnętrzną krawędź) czerwone soczewki żelowe na zewnątrz szklanych soczewek spawalniczych, a następnie przyklej niebieski żel do wewnętrznej powierzchni.
 • Postaraj się ustawić je tak dokładnie, jak potrafisz, aby odfiltrować całe światło.
 • Wymień soczewki w oprawce gogli spawalniczych.
 • Jeśli robisz własną latarkę na podczerwień, przyklej teraz diody LED do zewnętrznych krawędzi oprawek, kierując je na zewnątrz, aby oświetlić przedmioty, na które patrzysz.
 • Przyklej baterie do nauszników okularów lub gdziekolwiek jest to wygodne i podłącz diody LED.
 • Jeśli masz wiedzę techniczną, dodaj przełącznik, który pozwól im włączać się i wyłączać z oporem ograniczającym.
 • Jeśli obraz jest przyćmiony i słaby, dodaj kolejną warstwę czerwonego żelu na zewnątrzwięcej niebieskiego żelu w środku i dodatkowe diody LED.

jak zrobić noktowizory

Jak działają gogle noktowizyjne

Kluczowym elementem jest kamera na deskę rozdzielczą, znana również jako mikrokamera lub kamera szpiegowska. Żeby było jasne, mam na myśli czarno-biały aparat „low lux” (zdolny do pracy przy bardzo słabym oświetleniu, 0,5 luksa jest dobry).Z, a nie aplikacja, w której można robić zdjęcia przy wyłączonym telefonie.

Znany również jako kamera monochromatyczna. Kamery te różnią się od kolorów, ponieważ nie mają filtra blokującego podczerwień na obiektywie. Pewnie domyślasz się, że to ważne.

dlatego, że jest dokładnie tym światłem, które chcemy widzieć w ciemności. Ponadto typ monochromatyczny ma bardzo podstawowe połączenie 3-przewodowe i można go znaleźć za jedyne 10 USD. Moim ulubionym dostawcą online jest www.esentia.com.

Kabel 3-żyłowy jest łatwy, ponieważ 2 przewody są używane do zasilania 12 V z DC, a ostatnie jest używane jako kompozytowe wyjście wideo, które łączy się bezpośrednio z kamerą w celu nagrywania lub nagrywania wideo.

Samo to ustawienie jest w stanie wytworzyć wyraźny i usuwalny obraz IR. Prostym testem jest wskazanie dowolnego pilota znajdującego się w domu, który jest oznaczony jako podczerwień.

Będzie pulsować w twoim aparacie. światło podczerwone, To tylko latarka z żarówką halogenową. znaleźć nigdzie za kilka dolarów.

Optymalna byłaby żarówka halogenowa, ponieważ wytwarza najwięcej podczerwieni w świetle białym, ale latarka z żarówką będzie działać prawie tak samo dobrze i ma tę zaletę, że nie nagrzewa się tak bardzo.

Najlepsze materiały na filtr IR Pass

 • Dyskietka 5,25 cala.

Rzeczywisty plastikowy dysk wewnątrz kwadratowej okładki.

 • dyskietka 3,5 cala.

Tak samo jak powyżej, tylko większy 5,25 cala jest bardziej przydatny do wycinania kształtów.

 • Zastosowana folia celulozowa (wywołana).

W tym celu zrób puste zdjęcie (bez lampy błyskowej) w ciemnym pokoju. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zwykle potrzeba kilku warstw.

Włącz gogle noktowizyjne może służyć jako środek rozrywki w działaniach takich jak paintball czy wojny nocne. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak działają te narzędzia.

Jak używać gogli noktowizyjnych?

Korzystanie z tych okularów jest bardzo proste, w ciągu kilku sekund będziesz wiedział, jak używać ich na co dzień. Wystarczy wykonać kroki, które wskażemy poniżej, abyś mógł zacząć używaj tych okularów tak znanych i używanych w wielu zawodach.

Włącz gogle noktowizyjne

Na tym etapie wystarczy włączyć gogle noktowizyjne i wszelkiego rodzaju akcesoria, które zawierają, takie jak lornetka. Upewnij się, że włączyłeś go poprawnie.

Wybierz obszar lokalizacji

Aby przetestować swoje gogle noktowizyjne, musisz znajdować się w miejscu, w którym możesz znajdź cel do obejrzenia w ciemności. W ten sposób zdobądź miejsce, w którym możesz zastosować te słynne przedmioty w praktyce.

Kamuflaż w środowisku

Po znalezieniu miejsca aby móc obserwować swój cel, musisz się zakamuflować, to znaczy ukryj się, aby druga osoba lub cel Cię nie widział. Możesz ukryć się w krzakach lub położyć się na ziemi.

Analizuj środowisko

Powinieneś również sprawdzić środowisko pod kątem sprawdź, czy Twoje okulary działają poprawnie. Sprawdź wszystkie miejsca i upewnij się, że bez problemu zobaczysz każdy zakątek.

Tą drogą, nauczysz się już korzystać z gogli noktowizyjnych. Musisz tylko upewnić się, że wykonasz te kroki za każdym razem, gdy użyjesz ich ponownie. Korzystanie z tych narzędzi nie jest trudne.

Okulary dadzą ci dużą przewagę i szeroki widok w nocydlatego świetnie sprawdzają się podczas aktywności na świeżym powietrzu lub do pracy w ciemności.

domowe gogle noktowizyjne

Pamiętaj, że gogle noktowizyjne mają inne narzędzia, takie jak lornetki, a nawet oświetlenie, jeśli je mają, dlatego tak jest niezbędny produkt podczas nocnych i outdoorowych aktywności. Dlatego nie wahaj się ich kupić i mieć je w swojej kolekcji.

dołącz do naszego kanału telegram