Skip to content

Co to jest i jak włączyć klasyczną grafikę WordArt w programie Word (przykład)

31 de styczeń de 2021

W tym artykule zobaczymy krok po kroku, jak włączyć Klasyczny WordArt w programie Word, aby móc z niego korzystać i tworzyć ciekawe projekty za pomocą tego narzędzia. Dowiedz się wszystkiego o tym wspaniałym narzędziu.

Co to jest klasyczny obiekt WordArt w programie Word?

Jest to narzędzie w programie Word, które pomaga nam działać Układy tekstu 3D już zdefiniowane przez program. Są atrakcyjne do prezentacji, projektów, w których liczy się wizualność. Istnieją inne alternatywy, jeśli nie masz wersji programu Word dla szybko i łatwo twórz lub twórz teksty z efektem 3D za pomocą programu Corel Photo Paint do tworzenia naszych projektów.

Było to w wersjach wcześniejszych Słowo ich najlepsze projekty, w obecnych wersjach już zażądały projektu i stały się bardziej „powszechne”.

Dlatego w tym samouczku nauczysz się, jak włączyć go w najnowszych wersjach, aby cieszyć się projektami tak zdefiniowanymi i niesamowitymi, że obserwowaliśmy w poprzednich wersjach i przełożyliśmy je na Twoje projekty.

Jak włączyć WordArt w programie Word?

 1. Najpierw musimy wejść do programu Word. Jeśli nadal nie masz go pobranego, możesz Zainstaluj program Word z jego oficjalnej strony.
 2. Będąc w środku i z pustym arkuszem przejdziemy do sekcji „Wstaw”, a następnie na końcu panelu opcji klikniemy przycisk „Sztuka słowa” a następnie jest wyświetlane inne menu, w którym możemy zobaczyć, jak wyglądałby nasz tekst, wstawiając te style i projekty.
 3. Są tak różne od tych, które znaleźliśmy w poprzednich wersjach, dlatego wracając do klasyki musimy skorzystać z tej techniki.
 4. Tworzymy nowy, pusty dokument, ale tym razem zapiszemy go w formacie .doc (97/2003), który jest starszą wersją obecnego programu Word.
 5. Wchodzimy do nowego dokumentu i kiedy uzyskujemy dostęp do WordArt, zobaczymy, że ta sama zmiana ma klasyczne projekty lub style z poprzedniej wersji i możemy z niej korzystać bez problemów, o ile rozszerzenie .doc jest przestrzegane podczas zapisywania.

W ten sposób możemy uzyskać dostęp do panelu Klasyczny WordArt poprzednich wersji, nawet będąc w systemie Windows 10 i innych.

Jak korzystać z WordArt?

  1. W panelu „Sztuka słowa” Wybieramy styl, który będzie nam służył do naszego projektu lub prezentacji (pamiętaj, że później w ramach projektu możesz zmienić na inny styl, jeśli będziesz tego potrzebować)
  2. Klikając na nią, możemy zobaczyć nowe okno z prośbą o wprowadzenie tekstu.
  3. Wpisujemy żądany tekst i zobaczymy, że możemy również zmodyfikować jego czcionkę i rozmiar.
  4. Naciskając «Akceptuj» otrzymamy nasz styl z podyktowanym tekstem w naszym pustym dokumencie.
  5. Powyżej zostanie wyświetlony nowy panel, który wskazuje wszystkie modyfikacje, jakie należy wprowadzić w tym tekście za pomocą Sztuka słowaOd zmiany układu po dodanie efektów 3D do tekstu.

Modyfikacje w WordArt

 • W panelu modyfikacji, który pojawia się po utworzeniu naszego tekstu w stylu Sztuka słowa możemy zmodyfikować styl, jeśli nam się to nie podoba.
 • Zmodyfikuj jego rozmiar, dodaj inny kolor tła do naszego tekstu.
 • Zmień kierunek naszego tekstu bez modyfikowania stylu, widzimy fale, obraz rozciągnięty w górę, w dół, rozmyty i wiele więcej.
 • Efekty 3D o różnych kształtach i kierunkach, bardziej wydłużone, bardziej wyśrodkowane, w górę lub w dół.
 • Zmień pozycję w tym samym pustym arkuszu, aby nadać projektowi najlepsze wykończenie
 • Możemy również pobawić się narzędziem tekstowym, które pozwala nam wysłać ten tekst ze stylem za lub przed tekstem.
 • I wreszcie, po przygotowaniu projektu możesz wstaw tekst WordArt w programie Microsoft PowerPoint na wypadek, gdybyś musiał przekazać to do tego programu.

Inne programy, w których możemy wykonać modelowanie 3D, to Photoshop, w którym możesz łatwo nadać tekstowi efekt 3D.

modyfikować program WordArt

W ten sposób uzyskujemy dostęp do narzędzia, które jest dobrze znane i zapomniane przez wielu użytkowników, którzy nie mogą się już nim cieszyć w obecnych wersjach Słowo.

Ten krok po kroku nauczył Cię włączania i mocnych stron jego stosowania, tworzenia stylów i projektów, aby ulepszyć swoje projekty, teksty i prezentacje nie tylko w ramach tego programu, ale także możesz użyj projektów 3D utworzonych w programie WordArt w programie Microsoft Publisher i maksymalnie wykorzystaj swoje narzędzia.