Skip to content

Co to jest i co robi opcja Reboot System Now w trybie odzyskiwania mojego Androida?

13 de Maj de 2021

Telefony z Androidem mają wiele ważnych i interesujących opcji, o które mogą dbać wszyscy ich użytkownicy. Dzieje się tak, ponieważ telefon umożliwia dostęp do i uzyskać wiele informacji na wypadek, gdyby którykolwiek z elementów składowych urządzenia przestał działać. Na przykład wiele osób, których ekran jest uszkodzony i muszą ponownie uruchomić telefon, może to zrobić w trybie odzyskiwania.

Musisz wiedzieć, że systemy operacyjne zawsze mają sekcje, w których możesz skonfigurować opcje używane podczas uruchamiania systemu. W przypadku Windowsa mamy dostęp do trybu Boot, ale w Androidzie Mamy tylko tryb odzyskiwania.

Co to jest tryb odzyskiwania?

Jest to specjalne menu, do którego można uzyskać dostęp, naciskając kombinację klawiszy głośności i klawisza strony głównej. Ten tryb jest bardzo ważny, kiedy wystąpił błąd, który uniemożliwia uruchomienie systemu Android w prawidłowy sposób, to znaczy wisi na logo robota.

To może znaczyć różnorodne problemy związane z Twoim urządzeniem. Często są one spowodowane konfliktami systemowymi, takimi jak foldery, których katalog został zmieniony, przez co system nie może się do nich dostać. Innym przykładem może być sytuacja, w której masz wirusa, który usuwa ważne foldery w systemie Android, więc masz już pojęcie o innych jego aplikacjach.

Jednym z zastosowań, które możesz przypisać, jest zresetowanie telefonu do ustawień fabrycznych z trybu odzyskiwania. Ważne jest również, aby wiedzieć, że tryb odzyskiwania może być zmienione, oznacza to, że możesz pobierać tryby inne niż te, które są fabrycznie zainstalowane w telefonie. Na przykład w Androidzie możesz wykonać kopię systemu operacyjnego za pomocą Philz Touch, czyli kolejnej firmy, która generuje oprogramowanie do trybu odzyskiwania.

Co to jest opcja Reboot System Now w trybie odzyskiwania mojego Androida i do czego służy?

Jest to opcja, która nie wpłynie negatywnie na system operacyjny, a raczej pozwala na szybki dostęp do zapisanej wersji systemu, czyli przywraca system do punktu poprzedzającego ten powodujący telefon nie można włączyć.

Ważne jest, aby pamiętać, że tryby odzyskiwania telefonów z systemem Android mają wiele firm, które je produkują, a więc często tryb odzyskiwania przyjdą w językach obcychi będziesz musiał wiedzieć, jak się w nich poruszać. Jednym z najpopularniejszych języków jest chiński i dlatego wielu użytkowników uważa, że ​​ważne jest, aby wiedzieć, jak sformatować telefon komórkowy w trybie odzyskiwania po chińsku.

Mimo to po naciśnięciu tej opcji nie zrobi nic więcej ani mniej niż dezaktywacja trybu odzyskiwania i umożliwi dostęp do normalnego trybu Androida, tak, tylko jeśli system na to pozwala, ponieważ nie rozpocznie się to, jeśli któraś z jego części zostanie naruszona.

Przypominamy, że w przypadku, gdy przypadkowo wszedłeś w ten tryb i nie wiesz, jak z niego wyjść, ta opcja jest właściwa, abyś mógł uruchomić telefon bez większego problemu, ponieważ eliminuje tryb odzyskiwania i umożliwia bezpośredni dostęp do normalnych ustawień uruchamiania Androida. Jest to ważne, ponieważ ten tryb może wydawać się bardzo zagmatwany wszystkim użytkownikom urządzeń z Androidem po raz pierwszy.

telefon z systemem Android

Dałem teraz Reboot System, ale nie uruchamia Androida, co mam zrobić?

Jeśli uruchomiłeś go przypadkowo i nie wiesz, jak wyjść z tego trybu, powinieneś wiedzieć, że wyciągnięcie telefonu z trybu odzyskiwania jest łatwe. Dzieje się tak, ponieważ ta opcja występuje wiele razy używane tylko przez techników, lub ludzie, którzy naprawdę chcą go aktywować.

Ostrzegamy, że prawdopodobnie Twój system Android jest zagrożony, a zatem wszystkie informacje, które w nim przechowujesz. Dlatego jeśli uzyskasz dostęp do trybu odzyskiwania, ale Twój telefon nadal się nie uruchamia, mimo że teraz uruchomisz system ponownie, oznacza to, że Twój własny telefon naprawdę zawiesza się po otwarciu elementy, które musisz aktywować.

W takim przypadku zalecamy zmianę pamięci ROM systemu Android, którą zainstalowałeś w telefonie. Jednak może to być dość długi i żmudny proces, więc Zalecamy zabranie go do technika.