Skip to content

Co to jest Błąd 403 Zakazany i jak go naprawić? – Szybko i łatwo (przykład)

10 de marzec de 2021

Kiedy webmasterzy wiedzą, czym jest serwer WWW i jak działa, w pełni rozumieją, że zakazany błąd 403 jest jednym z najczęstszych problemów. Jeśli jednak nie udało Ci się znaleźć rozwiązania, zalecamy przeczytanie tego artykułu, dzięki któremu dowiesz się, czym jest zabroniony błąd 403 i jak go rozwiązać? – Szybko i łatwo

Co to jest zabroniony błąd 403?

Błąd 403 zabroniony lub „Zabroniony” to kod stanu, który występuje, gdy serwer sieciowy odmawia zezwolenia na działanie żądane przez klienta usługi lub witryny. Dlatego zabrania odwiedzającemu dostępu do strony, którą próbuje otworzyć z przeglądarki.

Przyczyny zakazanego błędu 403

Zabroniony błąd 4003 występuje, gdy klient nie może uzyskać dostępu do adresu internetowego, ponieważ jest to zabronione. Przyczyny mogą obejmować problem z plikami cookie przeglądarki, błędnie napisany adres URL lub awarię spowodowaną przez mod_security, który został włączony na komputerze, aby zapobiec atakom na system.

Co to jest zabroniony błąd 403 i jak go naprawić? – Szybko i łatwo

Jeśli próbujesz uzyskać dostęp do strony internetowej i otrzymujesz zakazany błąd 403 , powinieneś wiedzieć, że ten błąd nie jest spowodowany awarią serwera, ale raczej problemem jest odmowa żądania do klienta. Z tego powodu zalecamy wykonanie poniższych kroków.

Sprawdź, czy strona internetowa zawiera ograniczony adres URL

Witryna, do której chcesz uzyskać dostęp, może zawierać zastrzeżony adres URL . Zwykle dzieje się tak, gdy klient próbuje wejść do katalogu bez indeksu lub zabronionego przez administratora.

Błąd 403

Odśwież stronę w przeglądarce internetowej

Rozwiązaniem zakazanego błędu 403 może być prosta aktualizacja przeglądarki internetowej . Aby to osiągnąć, naciśnij klawisz „F5” lub kliknij przycisk „Odśwież” znajdujący się w pasku adresu przeglądarki. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, przejdź do następnego kroku.

Sprawdź plik rozruchowy

Jeśli jesteś administratorem strony internetowej, dobrze jest upewnić się, że załadowałeś plik „indeks” w katalogu domowym. Aby to osiągnąć, przejdź do panelu sterowania i znajdź menedżera plików lub użyj FTP, jeśli masz dostęp do tego zasobu. Jeśli nadal nie wiesz, czym jest serwer FTP i do czego służy, zapraszamy do zbadania tego tematu, abyś mógł skorzystać z tego zasobu.

Plik .htaccess

.htaccess to plik konfiguracyjny serwera, który umożliwia zmianę konfiguracji serwera Apache Web Server. Generalnie ten plik jest ukryty. Jednak w menedżerze plików „Hostinger” domyślnie znajdziesz .htaccess. Czasami błąd 403 jest spowodowany uszkodzeniem pliku .htaccess i dlatego należy go sprawdzić.

Użyj CPanel, aby zweryfikować plik .htaccess

Jeśli korzystasz z hostingu z cPanel, możesz uzyskać dostęp do panelu sterowania hostingu za pomocą „Menedżera plików”. Zaloguj się do cPanel i otwórz menedżera plików. Następnie przejdź do folderu public_html i zlokalizuj plik .htaccess. Jeśli nie, przejdź do „Ustawienia” i włącz „Pokaż ukryte pliki”.

Po otrzymaniu pliku .htaccess pobierz go, aby utworzyć kopię zapasową. Następnie usuń .htaccess i spróbuj uzyskać dostęp do swojej strony internetowej. Jeśli błąd został naprawiony, oznacza to, że plik ten był uszkodzony.

Wygeneruj nowy plik .htaccess

Wejdź do panelu platformy, której używasz do zarządzania treściami i wybierz „Ustawienia”. Tam przejdź do „Permalinków” . Następnie naciśnij przycisk „Zapisz zmiany”. Ten proces utworzy nowy plik .htaccess na Twojej stronie internetowej. Jeśli zabroniony błąd 403 nadal występuje, przejdź do następnego kroku.

Zresetuj uprawnienia do plików i folderów

Możliwe, że zabroniony błąd 403 jest spowodowany niewłaściwymi uprawnieniami do twoich folderów i plików. Aby rozwiązać ten problem, musisz przejść do panelu sterowania i wybrać sekcję „Napraw pliki” narzędzia „Hosting”. Ponadto możesz dezaktywować lub usunąć witrynę z CPanel, jeśli wolisz to zarządzać.