Skip to content

Co oznacza komunikat „Zablokowana akcja” na Instagramie i jak go szybko usunąć?

30 de grudzień de 2021

Możliwe, że w którymś momencie podczas pobytu na Instagramie portal społecznościowy wyskoczył z wiadomością, w której mówi, że Twoje działania zostały zablokowane, aby komentować, lajkować, udostępniać i wykonywać inne czynności, które można wykonywać w sieci społecznościowej.

Nie martw się, bo jeśli masz świadomość, że nie zrobiłeś nic złego i pojawia się ten komunikat, podpowiemy Ci, jak możesz po tym wrócić do normalności blokowanie konta na Instagramie. Chociaż powiemy Ci również, jakie są niektóre z powodów, dla których sieć społecznościowa podjęła to działanie przeciwko Tobie lub komuś, kogo znasz. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do dalszej lektury tego artykułu, aby się o tym dowiedzieć.

Z jakiego powodu pojawia się ten komunikat podczas podejmowania działań na Instagramie?

Komunikat „Działanie zablokowane” lub „Akcja zablokowana”, Dzieje się tak, gdy chcemy wykonać niektóre z typowych działań na Instagramie; zwykle dzieje się tak, że pojawi się okno dialogowe z następującym komunikatem: „Ta akcja została zablokowana. Proszę spróbuj później. Ograniczamy niektóre treści i działania, aby chronić naszą społeczność. Powiedz nam, jeśli uważasz, że popełniliśmy błąd”.

Jest to działanie, które Instagram podejmuje, aby uniknąć spamu i kontrolować konta botów na swojej platformie. Spam to akcja, która powtarza się w przesadny sposób, czego wyraźnym przykładem są osoby, które w dowolnej publikacji komentują link z innej strony bez pozwolenia. Jeśli to zrobiłeś, to jest to jeden ze sposobów na Instagram tymczasowo blokuje Cię, aby zapobiec spamowaniu.

mogą cię zablokować, jeśli spamujesz

Osiągnąłeś limit codziennych czynności

Może to zabrzmieć dziwnie, ale tak jak mówi tytuł, wszyscy użytkownicy mają ograniczoną liczbę akcji co możemy zrobić w ciągu 24 godzin; tyle „polubień”, tyle komentarzy, tyle udostępnień, obserwowania kont i cofania tych działań.

Nie wiemy dokładnie, jaka jest dokładna liczba, ale jeśli jesteś jedną z tych osób, które są bardzo aktywne na Instagramie i dochodzą do punktu „nadużywania” tych działań, najlepiej trochę uspokoić intensywność, aby zapobiec Instagramowi od skatalogowania Cię jak bota lub spamowania i blokowania Twoich działań. W ten sposób uchroni Cię to przed nadużywaniem, możesz nie robić tego w złych intencjach, ale sieć społecznościowa jest odpowiedzialna za kontrolowanie tego.

Konta z blokadą naruszenia

Kolejny z powody, dla których Instagram blokuje Twoje działania i nie pozwala ci komentować ani reagować w historiach, jest to popełnienie wykroczenia, które jest sprzeczne z polityką sieci społecznościowej. Wyraźnym tego przykładem jest użycie botów w celu zdobycia większej liczby obserwujących lub korzystanie z aplikacji innych firm, aby móc często lubić, że Twoje konto śledzi ogromną liczbę osób i innych.

Gdy Instagram wykryje, że naruszyłeś jego zasady, w zależności od powagi sprawy, może uciekaj się do tymczasowego blokowania swoich działań, blokując Twoje konto jako takie.

odblokuj instagram

Jak usunąć wiadomość z konta na Instagramie i wrócić do normalności?

Nikt z nas nie chce dojść do tego punktu, w którym nie możemy nawet w żaden sposób wchodzić w interakcje z innymi osobami na Instagramie z powodu blokady, którą na nas nałożył, albo dlatego, że na nie nie zasługujemy, albo dlatego, że nie wiedzieliśmy o ilości codziennych czynności i popadliśmy w niewinność. Istnieje wiele sposobów na usunięcie tego bloku i kontynuowanie normalnej aktywności na Instagramie:

  1. Przełącz się na mobilną transmisję danych lub Wi-Fi w zależności od przypadku: W zależności od rodzaju ostrzeżenia, które otrzymał od Instagram, możesz usuń blokadę w zależności od rodzaju połączenia, na którym się znajdujesz. Jeśli łączysz się z danych, przełącz się na Wi-Fi lub odwrotnie; ta akcja działa tak długo, jak długo blokada przechodziła przez twój adres IP
  2. Przerwa: inny sposób na po prostu poczekaj, aż Instagram automatycznie usunie blokadę, To będzie w okresie od 24 do 48 godzin, w którym jak już powiedzieliśmy.
  3. Połącz z innymi sieciami społecznościowymi: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeden z sposoby, w jakie Instagram blokuje nasze działaniaDzieje się tak, ponieważ wykrył nas jako boty z powodu powtarzających się działań spamowych. Ponieważ z całą pewnością nie jesteśmy, musimy pokazać, że to my jesteśmy za ekranem i wykonujemy działania, a dzieje się to poprzez połączenie Facebooka z Instagramem lub weryfikację numeru telefonu.
  4. Usuń aplikacje: jeśli korzystasz z aplikacji innych niż Instagram, powinieneś odinstaluj te aplikacje, ponieważ sieć społecznościowa to wykryje i będzie mogła znieść blokadę.
  5. Zgłoś, że to błąd: na koniec, jeśli uważasz, że nie zrobiłeś nic złego, w oknie dialogowym, które pojawia się, gdy Twoje konto na Instagramie zgłosi, że Twoje działania zostały zablokowane, istnieje opcja umożliwiająca zgłoszenie problemu i tutaj możesz odwołać się do sieci społecznościowej, aby mogli usunąć blokadę, jeśli zweryfikują, że faktycznie nie zrobiłeś nic złego.