Skip to content

Co jest lepsze do słuchania piosenek, Spotify lub Soundcloud?

28 de styczeń de 2021

Spotify i Soundcloud to dwie imponujące platformy muzyczne, oferujące użytkownikom liczne korzyści. A zatem, trudno powiedzieć, co jest lepszePonadto melomanom trudno jest wybrać jedną z tych aplikacji.

Jednak mimo że wydajność obu jest bardzo dobra, istnieją między nimi różnice, to robi różnicę. Chociaż decyzja o tym, która lepiej posłuchać muzyki, zależy od potrzeb użytkownika.

Co to jest Spotify?

Jeśli dotarłeś tak daleko, możesz wiedzieć, czym jest Spotify i jakie są jego zastosowania. Spotify to szwedzka aplikacja wieloplatformowa, którą stworzył w 2006 roku Daniel Ek. Chociaż jego uruchomienie miało miejsce 7 października 2008 r. Ta platforma ma na celu oferują serię piosenek streaming.

Dlatego Spotify tak dwie wersje, jedna bezpłatna i jedna płatna. Ten ostatni jest bardziej wydajny pod względem dźwięku i jakości. Jednak w bezpłatnej wersji użytkownicy mają również dostęp do różnych podstawowych funkcji.

Co to jest Soundcloud?

dźwięk aplikacji mobilnej palca icloud

Soundcloud to platforma dla dystrybucja audio online, w którym wszyscy jej użytkownicy mogą rozpowszechniać swoje utwory na dostępnych kanałach oraz w zależności od gatunku muzycznego. Należy załadować cały utwór, a aplikacja jest odpowiedzialna za jego analizę, dzięki czemu każdy, kto wejdzie do aplikacji, może go skomentować.

Dziś Sondcloud ma duża liczba użytkownikówktórzy nie są dokładnie artystami. Ponieważ aplikacja umożliwia przesyłanie podcastów i dlatego większość ludzi wybiera tę opcję, w celu promowania marki.

Soundcloud Vs Spotify

Jak z pewnością zauważyłeś, obie aplikacje mają swoje własneJednak mają różnice, które prawdopodobnie sprawiają, że jeden z nich jest lepszy do słuchania muzyki. Z tego powodu poniżej wskażę ich główne różnice, abyś mógł wyciągnąć własne wnioski:

Biblioteka muzyczna i jakość dźwięku

Spotify w wersji bezpłatnej zapewnia ogłoszenia i banery podczas słuchania ich piosenek 160 Kb / s, zarządza również swoimi cyfrowymi plikami muzycznymi, a użytkownicy mają możliwość łączenia się z innymi osobami za pośrednictwem opcji mediów społecznościowych. Oznacza to, że możesz połączyć się i zalogować za pomocą swojego konta na Facebooku lub innej sieci społecznościowej.

Podczas gdy jego wersja Premium zapewnia nieograniczony dostęp do biblioteki, można się nią cieszyć ponad 30 milionów utworów Pozwala nawet słuchać albumów przed ich wydaniem, odtwarzać utwory online, a także słuchać ich bez połączenia z Internetem. W ten sam sposób jakość dźwięku wynosi 320 Kb / s.

Z drugiej strony, Soundcloud pozbyć się 125 milionów utworów w Twojej bibliotece, które są przesyłane przez użytkowników. Oferuje również wersję bezpłatną i wersję Premium. Zwykle, gdy artysta przesyła utwór do aplikacji, konwertuje wszystkie pliki audio na pliki audio do formatu 128 kb / spasujące do twojego systemu transmisji. Innymi słowy, jego poziom dźwięku jest niski w porównaniu do Spotify.

Interfejs platformy

W przypadku Spotify ma platformę prosty interfejs. Jest również dostępny na komputery PC i urządzenia mobilne oraz tablety z systemem Android i iOS oraz konsole do gier. Możesz go również używać w domyślnej przeglądarce internetowej.

Ze swojej strony Soundcloud oferuje intuicyjna platforma, z dwiema aplikacjami na smartfony. Będąc głównym zorientowanym na transmisję, ma również listę odtwarzania, udostępnianie i odkrywanie muzyki.

Więź społeczna

Niewątpliwie jedną z rzeczy, która obecnie wzmacnia aplikacje, jest ich powiązanie z sieciami społecznościowymi. W tym sensie, Spotify łączy strumieniowe przesyłanie muzyki oraz tworzenie list odtwarzania z wymianą za pośrednictwem innych platform społecznościowych.

W odróżnieniu, Soundcloud skupia się na udostępnianiu własnych treści audio ze słuchaczami. Innymi słowy, twórcy mogą udostępniać migawki widoków w dowolnej sieci społecznościowej.

W ten sam sposób, chociaż istnieją inne cechy, które odróżniają te dwie platformy przesyłania strumieniowego, tutaj wskazaliśmy te najbardziej wyjątkowe.

Ważne jest również, aby pamiętać, że oba oferują dobrą obsługę, jednak jeśli jest to słuchanie muzyki, większość ludzi woli używać Spotify. Chociaż zależy to od potrzeb każdego użytkownika.