Skip to content

Chromecast vs Amazon Fire TV: jakie jest najlepsze urządzenie do zmiany telewizora w Smart TV?

20 de sierpień de 2021

Urządzenia takie jak telefony komórkowe są coraz bardziej multimedialne i użytkownicy często używają ich do oglądania filmów, słuchania muzyki itp. Telefon stał się naszą ulubioną przestrzenią do przechowywania treści audiowizualnych, ale czasami chcemy cieszyć się naszymi zdjęciami i całą zawartością naszego telefonu na dużym ekranie, wtedy zwracamy się do urządzeń takich jak Chromecast lub Amazon Fire TV.

Chociaż oba urządzenia są różne, w rzeczywistości służą temu samemu celowi, przesyłając treści z nasze urządzenie mobilne nawet nasz telewizor.

Chromecast

Chromecast wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest urządzeniem bardzo łatwy w konfiguracji. Pilot nie jest konieczny, wystarczy go skonfigurować za pomocą naszego komputera lub smartfona i przesyłać treści z naszego telefonu lub z komputera do telewizora.

Najnowsze plotki dotyczące tego urządzenia mówią, że przyszłe wersje pozwolą nam zduplikować pulpit naszego komputera na ekranie telewizora, dzięki czemu opóźnienie w odtwarzaniu z jednego urządzenia na drugie będzie minimalne. To normalne, że Chromecast daje Ci typowe problemy, które można łatwo naprawić, aby je naprawić tutaj podamy Ci rozwiązanie jednego z nich,

Chromecast nam pozwala odtwarzaj treści multimedialne w streamingu po prostu podłączając go do Port HDMI z naszej telewizji. Możemy oglądać programy telewizyjne, filmy, sport, grać w gry, inne. To urządzenie działa z telefonami i tabletami z systemem Android, komputerami Mac, laptopami z systemem Windows i Chromebookami, a także urządzeniami iPhone lub iPad.

Urządzenie Google pozwala odtwarzaj treści 1080p w streamingu. Jego wymiary są naprawdę niewielkie: 51,9 x 51,9 x 13,49 mm, przy wadze 39,1 grama. Możemy również pokazać Ci 9 sztuczek dla Chromecasta

Był to jeden z pierwszych dekoderów, które trafiły na rynek, a ze względu na przystępną cenę sprzedano ponad 20 milionów sztuk. To masowe wykorzystanie Chromecasta spowodowało, że zdecydowana większość dostawców transmisji strumieniowych dostosowała swoje aplikacje do tej usługi.

Jedną z zalet Chromecasta jest tryb gościa i dowiedz się, jak to działa, o którym już przy okazji rozmawialiśmy.

Amazon Fire TV

Ten dekoder to obsługa treści 1080p który łączy się z telewizorem za pomocą kabla HDMI. Jego wymiary są niewielkie, 115 x 115 x 17,5 mm przy wadze 281 gramów.

Policz z jednym Procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, czterordzeniowy mikrordzeniowy procesor 1,7 GHz i karta graficzna Adreno 320. Jest wyposażony w 2 GB pamięci ROM i ma 8 GB pamięci.użyj amazon fire tv

Do urządzenia dołączony jest pilot, który pozwala nam sterować całym odtwarzaniem i działa nawet z systemem odtwarzania głosu.

Podkreśla Funkcja ASAP (Jak najszybciej), która na podstawie naszych zwyczajów stara się przewidzieć, co zobaczymy dalej.

Jak mogłoby być inaczej, to urządzenie integruje się z Amazon Prime Service i jego zaletami, dzięki czemu wszystkie usługi telewizyjne Amazon są za jego pośrednictwem dostępne.

Z którym zostajemy?

Wybór jednego lub drugiego To zależy od tego, do czego go wykorzystamy. Jeśli chcemy nadawać treści i ostatecznie jakąś grę, urządzenie Amazonka, ale jeśli często korzystamy z serwisu streamingowego do oglądania seriali, filmów, innych, urządzenie będzie dla nas lepsze. Google.

Alternatywy dla Chromecasta i Amazon Fire

Klucz sprzętowy ATETION

Działa to jako urządzenie do emisja sygnału bezprzewodowego lub Wi-fi która specjalizuje się w izolowaniu sygnału emitowanego przez urządzenie telefoniczne i wysyła bezpośrednio do sprzętu telewizyjnego, działa to po podłączeniu do tylnej części telefonu, aby rozpocząć wysyłanie z niego danych.

Jest uważany za jedną z najlepszych opcji na obecnym rynku nie tylko ze względu na bardzo przystępną cenę, ale także ze względu na jego Kompatybilność wsteczna z systemami operacyjnymi IOS i Android, oprócz akceptowania najpopularniejszych platform cyfrowych, takich jak HBO+ czy Netflix.

Kij do strumieniowania Roku

To urządzenie wyróżnia się przede wszystkim świetnym kompatybilność z większością modeli telewizorów i łatwość przenoszenia dzięki niewielkim rozmiarom w porównaniu z innymi modelami transmisji obrazu cyfrowego, co jest głównym powodem, dla którego jest tak popularny na dzisiejszym rynku technologicznym.

To są najlepsze sprzęt do cyfrowej transmisji i transferu plików należące do smartfonów najnowszej generacji systemy ekranów telewizyjnych alternatywnych dla Chromecasta i Amazon Fire. Dzięki któremu bez problemu możesz również przeglądać wszystkie swoje zdjęcia i filmy zapisane w telefonie, ale jeśli chcesz dodać więcej, udostępnij je w sekcji komentarzy.