Skip to content

Bateria tabletu wcale NIE wytrzymuje, szybko się rozładowuje. Sprawdźmy to

1 de lipiec de 2022

Oczywiście tablet może być znacznie wygodniejszy do wykonywania określonych zadań, być może nie tyle pod względem mobilności, ale jeśli chodzi o sprawdzanie sieci społecznościowych, pracy i innych rzeczy, są one niewątpliwie wygodniejsze niż jakikolwiek smartfon, a nawet phablet. W tym samym czasie Będąc większymi, mają znacznie większe akumulatory i dlatego ich żywotność jest znacznie dłuższa.

W przypadku, gdy tabletki zacznij szybko tracić baterię, w tym artykule postaramy się pomóc Ci znaleźć przyczynę problemu, abyś mógł znaleźć szybkie rozwiązanie i cieszyć się tabletem tak, jak powinien.

Bateria mojego tabletu szybko się wyczerpuje

Przede wszystkim należy pamiętać, że należy mieć świadomość, że baterie mają żywotność, a zatem Jeśli Twój tablet ma już rok lub dwa lata, może być zużyty. I dlatego nie trwa to zbyt długo.

Jeśli tak nie jest lub masz pewność, że bateria nadal działa idealnie, zobaczymy, jakie mogą być przyczyny i jak je znaleźć. Ponadto, zanim przejdziemy dalej, chcę wyjaśnić, że Używanie tabletu podłączonego do prądu nie byłoby dobrym pomysłem, ponieważ spowodowałoby to tylko większe nagrzewanie się a zatem ogólnie żywotność urządzenia jest znacznie skrócona.

oszczędzanie baterii

Zobaczymy, że jest kilka rzeczy, które mogą sprawić, że bateria w ogóle nie wytrzyma i omówimy je szczegółowo poniżej.

Jasność ekranu: Oczywiście jest to coś fundamentalnego, im więcej jasności, tym więcej zużywa się baterii, imponująca jest ilość, z jaką ekran o maksymalnej jasności może zużywać baterię. Jeśli więc nie jest to konieczne, obniż go do minimum.

Znajomości: Tak jak w przypadku smartfonów, których używasz Wi-Fi bateria działa dłużej niż w przypadku danych mobilnych, należy wziąć pod uwagę, jakie masz połączenia i wyłączyć te, które nie są potrzebne.

Aplikacje

Widocznie Istnieje wiele aplikacji, które zużywają zbyt dużo baterii, np. Facebook. Można go skonfigurować w opcjach aplikacji, aby nigdy nie sprawdzał aktualizacji statusu, zwykle jest ustawiany co godzinę. Więc zaoszczędziłbyś za dużo baterii.

Istnieje wiele aplikacji, które zużywają baterię i dużo, zwłaszcza te, które pozostają w tle. Jeśli więc nie korzystasz od dłuższego czasu z żadnej aplikacji, zalecamy odinstalowanie ich bezpośrednio.