Skip to content

5 wskazówek, jak robić lepsze zdjęcia za pomocą Google Pixel 2 XL

10 de wrzesień de 2022

Przemówiły pierwsze oficjalne testy i bez wątpienia Google Pixel 2 XL może nam zaoferować jeden z dwóch lub trzech lepszych aparatów na rynku, żeby nie powiedzieć najlepiej. Wiemy, że na podstawie tej szczególnej informacji lub funkcji wielu użytkowników będzie szukać Google Pixel 2 XL, dlatego chcemy pokazać Ci kilka dobrych sztuczek, aby jak najlepiej wykorzystać swój aparat.

W kolejnych wierszach wtedy znajdziesz aż 5 wskazówek, jak robić lepsze zdjęcia za pomocą Google Pixel 2 XL, co z pewnością będzie niezwykle przydatne, jeśli chodzi o wykorzystanie tego aparatu. Wszystko, co musisz zrobić, to przeczytać dalej, aby dowiedzieć się, jak w pełni wykorzystać możliwości aparatu Google Pixel 2 XL.

5 sztuczek dla aparatu Google Pixel 2 XL

włącz lokalizację

Kiedy zamierzamy robić zdjęcia naszym smartfonem, w tym przypadku Google Pixel 2 XL, ale może dotyczyć każdego innego, zalecamy zawsze aktywować lokalizację urządzenia. Ma to bezpośredni związek z uzyskaniem wszelkiego rodzaju informacji na temat ujęcia, takich jak miejsce, w którym je otrzymaliśmy, a także data i godzina jego wykonania. Pozwoli to w przyszłości szybciej znajdować wszystkie zdjęcia, a także łatwiej je kategoryzować.

Używaj trybu Burst dla osób w ruchu

Aparat urządzeń opracowanych przez Google, takich jak Google Pixel 2 XL, ma tryb Smartburst lub Burst Mode. Zostało to specjalnie opracowane, aby uzyskać więcej informacji w tego typu sytuacjach. W ten sposób aparat twojego v zrobi dużą liczbę zdjęć, jedno bezpośrednio po poprzednim, wybierając te, które jego zdaniem mają najlepszą jakość.

Jeśli fotografujemy jedną lub kilka osób w ruchu, nawet Twoje zwierzaki, uważamy, że z tej funkcji aparatu Google Pixel 2 XL trzeba korzystać prawie zawsze. Nawet po przejrzeniu wszystkich zdjęć zobaczysz, że sama aplikacja podkreśla, które z nich uważa za najlepsze, wyróżniając je, aby móc odróżnić je od innych.

Wybierz linie siatki

Podczas gdy niektórzy uważają, że linie siatki są bardziej rozpraszające niż cokolwiek innego, jesteśmy pewni, że są one niezbędne, jeśli chodzi o uzyskanie lepszej fotografii za pomocą Google Pixel 2 XL. Rzeczywiście, musisz skorzystać z tej funkcji, aby poprawić swoje obrazy. Istnieją nawet różne tryby siatki, z których możesz korzystać.

Siatka 3×3 jest zwykle najczęściej używana przez użytkowników Google Pixel 2 XL, a dzięki temu dodatkowemu elementowi na aplikacji aparatu Twojego terminala znacznie łatwiej będzie Ci uzyskać płaski horyzont. Rzeczywiście, musicie wiedzieć, że polecamy te tryby do tych zdjęć wschodów lub zachodów słońca, w których elementy mogą być z powodzeniem rozróżniane na sekcje.

Użyj blokady ostrości i ekspozycji

W przeciwieństwie do tego, co dzieje się z wieloma innymi smartfonami, Google Pixel 2 XL nie ma tego, co moglibyśmy nazwać trybem ręcznym i profesjonalnym, ale w rzeczywistości wszystkie ustawienia można dostosować. Z tego powodu, jeśli chcesz całkowicie zmienić tryby, jak na innym urządzeniu, musisz zablokować ostrość i ekspozycję.

Rzeczywiście, zalecamy automatyczne ustawianie ostrości przez Google Pixel 2 XL, a także samodzielne wybieranie ekspozycji, chyba że jesteś specjalistą. Tylko jeśli masz trochę wiedzy na temat fotografii lub chcesz trochę spróbować, lepiej postawić na samodzielne regulowanie ekspozycji. Pamiętaj o tym szczególe, gdy zaczniesz korzystać z aparatu swojego Google Pixel 2 XL.

Unikaj używania Flasha

Wiele razy czytamy artykuły, w których profesjonaliści fotograficzni zwracają uwagę na znaczenie oświetlenia, gdy chcemy uzyskać dobre zdjęcia. I oczywiście jest w tym wiele prawdy. Nie oznacza to jednak w żaden sposób, że musimy nadużywać Flasha naszego Google Pixel 2 XL, ale nawet, że lepiej go trochę unikać.

Rzeczywiście, wiemy, że pokusa korzystania z Flasha w Google Pixel 2 XL lub dowolnym innym smartfonie jest zawsze obecna, ale zalecamy aktywację trybu HDR i zrobienie zdjęcia bez Flasha, nawet w jasnych warunkach. słabe światło. W rzeczywistości uważamy, że Flash powinien być zarezerwowany tylko dla sytuacji, w których w ogóle nie ma światła.

Inna dobra opcja, którą powinieneś rozważyć, dotyczy konkretnie zmiany pozycji kamery, ponieważ daje to również możliwość poznania innych sposobów wykorzystania oświetlenia twojego sprzętu. Oczywiście pamiętaj jako główny element, że Flash Twojego Google Pixel 2 XL musisz używać tylko jako ostatniego możliwego zasobu.

Inne wyszukiwania i bardzo częste zapytania użytkowników dotyczące tego tematu, muszą konkretnie dotyczyć: jak robić doskonałe zdjęcia telefonem komórkowym, jak robić doskonałe zdjęcia, idealne zdjęcia na instagram, idealne zdjęcia na profil facebook, aplikacje do robienia doskonałych zdjęć, aplikacja do robienia wyraźnych zdjęć, jak robić doskonałe zdjęcia na facebooku lub jak robić doskonałe zdjęcia za pomocą iPhone’a. Jeśli masz inne pytania, nie wahaj się z nami skontaktować.

Co jeszcze chciałbyś wiedzieć o Google Pixel 2?

dołącz do naszego kanału telegram